[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن ثبت نام تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
عضویت در انجمن::
اخبار و رویدادها::
فعالیت های انجمن::
دو فصلنامه::
ماهنامه::
کنگره ملی::
کارگاه های آموزشی::
گالری تصاویر::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
پیوندها::
::
آخرین مطالب بخش
:: پیشنهاد تاسیس "وزارت خانواده"
..
نماد اعتماد الکترونیک
..
کمیته اپیدمیولوژی کووید 19
 
..
:: انجمن در یک نگاه ::
سلامت هر جامعه ای منوط به کیفیت کارکرد نهادهای آن جامعه است. خانواده از مهمترین نهادها است که در دهه های اخیر با تغییرات و چالش های متفاوتی مواجه شده و این امر بر سلامت افراد و اثرگذاری آنها بر جامعه تاثیر داشته است. از طرف دیگر، به نظر می رسد پیوند بین دانشگاه و یافته-های علمی با زندگی خانواده ها و شکل گیری ازدواج ها هنوز نتوانسته به طور متقابلی برقرار گردد. تغییر الگوهای ازدواج، تغییر در سنت های مربوط به روابط خانوادگی، بالارفتن سن ازدواج، آمادگی-های لازم مربوط به ازدواج، نرخ روزافزون طلاق و اثرات تکنولوژی بر نظام خانواده از جمله مواردی است که متخصصین خانواده در قالب انجمن علمی روانشناسی و مشاوره خانواده می توانند بر اساس مبانی اسلامی و الگوهای فرهنگی، فعالیت هایی منسجم و علمی را برنامه ریزی کنند و با محوریت آموزشی و پژوهشی، به دنبال رفع این معضلات و ارتقاء بهداشت روانی افراد و تقویت خانواده باشند.
این انجمن با مشارکت فکری متخصصینی که هر کدام در زمینه های خاصی از حوزه خانواده و ازدواج خبره هستند و با فرهنگ منطقه ای و قومیتی خود آشنایی کافی دارند، می تواند زمینه مناسبی برای استفاده از اطلاعات علمی روز دنیا در جهت پیشگیری، آموزش و درمان مشکلات و موانع خانواده ها باشد. این انجمن با جذب فارغ التحصیلانی که در این حوزه تحصیل کرده اند، بستری فراهم می کند تا با جلوگیری از فاصله گرفتن این افراد از کانون های علمی، از توانایی های فکری و علمی آنها نیزاستفاده شود. بررسی علمی مشکلات و معضلات خانواده ها و اطلاع رسانی به نهادها و سازمان های مربوط جهت سیاست گذاری های مناسب از دیگر ضرورت ها و برنامه های مورد نظر این انجمن می باشد.
مجوز تاسیس این انجمن با همت اساتید مجرب حوزه خانواده به عنوان هیات موسس در بهمن ماه 1390 مورد تایید کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم قرار گرفت و پس از گذراندن مسیرهای زیادی در شهریور ماه 1391 اولین مجمع عمومی این انجمن در دانشگاه شهید چمران انجام شد و در انتخابات مجمع عمومی اعضای هیات مدیره و بازرسان انتخاب گردیدند. ثبت این انجمن در اداره ثبت شرکت های شهر اهواز، طراحی وب سایت، افتتاح حساب، و .......... از دیگر فعالیت های این انجمن تا کنون بوده است. امید است که با حضور متخصصان و علاقه مندان حوزه روانشناسی خانواده زمینه های رشد خانواده ها فراهم گردد.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 22401 بار   |   دفعات چاپ: 550 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران Family Psychology Association of Iran
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4162